Russian |  чит коды к играм  | English |Cheats FAQ

Автор: T-Rex
Переклад: Andrulko
www.chemax.com.ua
Редакція від 18.01.2005

Нижче я постарався дати відповіді на питання, які найчастіше задають собі чітери-початківці. Ви можете сміло додавати свої питання до цього списку. 

Що таке cheat?
Що таке чіт-коди (cheat codes)?
Я знайшов чіт-коди, але не знаю, куди їх вводити!
Де знаходиться клавіша «тильда»?
Я натиснув клавішу [~] (тильда), але в мене не з'явилася консоль!
Що означає напис HELP <чіт_код> в чіт-кодах?
Що означає напис [Ctrl] + [K] в чіт-кодах?
Що означає напис [вниз], [вверх], [вліво], [вправо] в чіт-кодах?
Що таке level codes?
Що таке passwords?
Що таке hex codes?
Що таке hex, bin, oct, dec?
Я застосував hex код, а гра після цього відмовилася запускатися!
Що таке патч (patch)?
Як створюються патчі?
Що таке Blood Patch?
Що таке Nude Patch?
Що таке hint (tip)?
Що таке saves (save files)?
Що таке All Access Cheat?
Що таке solution (walkthroughs)?
Що таке command-line cheat?
Що таке easter egg?
Що таке editor, trainer, patch?
Що таке NoCD?
Що таке NPC?

Питання: Що таке cheat?
Відповідь: Cheat ("чіт") - дане слово в перекладі із англійської означає - обдурювання, обман, ведення нечесної гри. Під цю категорію потрапляє багато чого, але найчастіше зустрічаються cheat codes (чіт-коди).

Питання: Що таке cheat codes?
Відповідь: Це секретні коди, які вводяться під час гри або в ігровому меню. Вони дають Вам можливість додавати гроші, здоров'я, зброю, патрони і т.д. Ці коди вбудовані розробником гри, і не можуть бути змінені.

Питання: Я знайшов чіт-коди, але не знаю, куди їх вводити!
Відповідь: Тут можливі наступні варіанти:
  - в консоль (console, викликається як правило клавішею [~] (тильда) );
  - просто під час гри;
  - у вікно розмови (talk, як правило клавіша [T] або [Enter]);
  - як ім'я гравця (вводиться на початку гри);
  - в пункті меню Code(s), Password(s), Cheat(s);
  - в головному меню (main menu);
  - в таблицю найкращих результатів (high score table), як своє ім'я (з'являється сама, після програшу);
  - під час завантаження гри (рівня);

Питання: Де знаходиться клавіша «тильда»?
Відповідь: Вона знаходиться зліва від клавіші [1], над клавішею [Tab]. Іноді її потрібно натискати разом із клавішею [Shift].

Питання: Я натиснув клавішу [~] (тильда), але в мене не з'явилася консоль!
Відповідь: Подивіться, чи не вимкнена консоль в налаштуваннях гри (в меню "Налаштування", або в конфігураційному файлі, якщо такий є). Якщо такої опції немає, то спробуйте пошукати в текстовому файлі, що постачається разом із грою, в readme.txt наприклад. В деяких іграх консоль вмикається через командний рядок параметром "-console". Якщо ви все ж таки ніде не знайшли такої інформації, то для виклику консолі пробуйте наступні клавіші: [Enter], [Tab], [Shift]+[<тильда>], [Escape], функціональні клавіші.

Питання: Що означає напис HELP <чіт_код> в чіт-кодах?
Відповідь: Даний напис означає, що чіт-код (в нашому випадку HELP) вводиться разом із ще одним чіт-кодом. Приклад: HELP GIVEALL

Питання: Що означає напис [Ctrl] + [K] в чіт-кодах?
Відповідь: Це означає, що ці дві кнопки потрібно натиснути разом.

Питання: Що означає напис [вниз], [вверх], [вліво], [вправо] в чіт-кодах?
Відповідь: Це означає, що дані клавіші повинні натискатися одна за одною. Іноді у такому записі коми можуть і не писатися.

Питання: Що таке level codes?
Відповідь: Це ті ж самі cheat codes, тільки вони дають Вам можливість перейти відразу на конкретний рівень. Як правило, для кожного рівня існує свій код, проте іноді є тільки один код, який переміщує Вас на наступний рівень. Замість level codes можуть використовуватися passwords (паролі), для переходу на потрібний рівень.

Питання: Що таке passwords?
Відповідь: У деяких іграх (особливо старих) так можуть називатися level codes. Дуже часто вводяться з однойменного пункту меню в грі. У нових іграх зустрічається все рідше.

Питання: Що таке hex codes?
Відповідь: Читається - "гекс кодес". Цей тип кодів являє собою адреси у файлі, що записані в шістнадцятиричній формі і значення, які потрібно встановити по цих адресах. Іноді адреси не даються, тоді замість них дають послідовність байт, яку потрібно знайти, і послідовність байт, якою потрібно замінити знайдену послідовність. Для застосування даного типу кодів потрібна спеціальна програма - HEX редактор. Найпростіша - це DOSівська програма debug.exe. Окрім неї можна використовувати безліч інших редакторів, наприклад HIEW. Рекомендую завжди перед застосуванням даного типу кодів робити резервне копіювання того файлу, який буде змінений.

Питання: Що таке hex, bin, oct, dec?
Відповідь: Це скорочення від англійських слів hexadecimal, binary, octal, decimal які перекладаються на українську мову як шістнадцятиричний, двійковий, вісімковий і десятерічний відповідно, і означає систему числення. Всі дані в комп'ютері записані в двійковій формі, але для зручності, вони відображаються в шістнадцятиричній. 

Питання: Я застосував hex код, а гра після цього відмовилася запускатися!
Відповідь: Іноді, перед застосуванням даного типу кодів виконувані файли потрібно розпаковувати, оскільки вони стиснуті спеціальними архіваторами *.exe файлів. Серед тих, що розпаковують, можу порекомендувати: UUP (Universal exe-file UnPacker), UNP, UN-PACK (Executable File Unpacker). Якщо це не допомогло, то тоді, швидше за все, вже нічого не допоможе. Оскільки, у відмінності від інших типів кодів, даний тип прив'язаний до конкретного файлу, і при щонайменшій його зміні він вже працювати не буде. Швидше за все у Вас інша версія гри, або та ж версія, але пропатчена (patched).

Питання: Що таке патч (patch)?
Відповідь: У буквальному перекладі - "латочка". Це переважно невелика програмка, яка після запуску замінює у вказаному(их) файлі(ах) деякі послідовності байт. Потрібно це для того, щоб при виявленні помилок в якійсь грі користувачеві не доводилося наново скачувати всю гру, він просто скачує патч, зроблений розробником гри. 

Питання: Як створюються патчі?
Відповідь: Розглянемо простий приклад. До розробника гри приходить лист від користувача, в якому він пише про те, що гра зависає на 12-му рівні. Розробник гри знаходить помилку, і виправляє її у файлі 'game.exe'. Файл займає 8 Мб. Переслати його пошті проблематично, особливо, якщо незабаром до нього почне писати все більше людей, що дійшли до 12-го рівня, і відправляти файл доведеться всім. Скачувати такий файл теж не дуже зручно. Тоді розробник гри порівнює два файли  - 'game.exe' до того, як він вніс туди зміни, і 'game1.exe' (це виправлений 'game.exe' без помилки) спеціальною програмою - патчмейкером. Вона на основі відмінностей цих двох файлів і створює патч (в нім і записано, чим відрізняються 'game.exe' та 'game1.exe'). Завдання патча - зробити з 'game.exe' із помилкою (який знаходиться у всіх покупців гри),  'game1.exe' без помилки, і перейменувати його на  'game.exe' (тобто замінити ним помилковий файл). З прикладу видно, що чим менше відмінностей в цих двох файлах, то тим меншим буде і патч.

Питання: Що таке Blood Patch?
Відповідь: Це патч, який вмикає в грі так званий кривавий режим. Після його застосування в грі збільшується рівень насильства. Як правило, в грі вже реалізована ця функція, а патч просто активує її.

Питання: Що таке Nude Patch?
Відповідь: Це патч, після застосування якого деякі персонажі гри (як правило жіночої статі :) стають голими. Суть роботи патча проста - він замінює текстури персонажів зі справжніх (тих, які малювали творці гри), на текстури, намальовані творцем патчу.

Питання: Що таке hint (tip)?
Відповідь: Hint ("хінт") - у перекладі із англійської означає - натяк, порада, підказка. Tip - невеличка порада. Це невеликі ділові поради щодо проходження гри. Як правило, нічого спільного з cheat codes не мають, це просто поради "бувалих" гравців даної гри "новачкам". 

Питання: Що таке saves (save files)?
Відповідь: Під даним терміном розуміється файл або набір файлів, в яких записуєтся інформація про характеристики гравця, його місцезнаходження і т.д. при збереженні гри через ігрове меню. Як правило, save файли розміщені в каталозі SAVES, або в самому каталозі з грою. Нові та більш високоякісні ігри, що встановлюються на операційні системи (ОС) Windows 2000/XP можуть зберігати ці файли в каталозі з профілем користувача ОС
(Приклад: С:\Documents and Settings\<ім'я_користувача>\<папка>\ ).

Питання: Що таке All Access Cheat?
Відповідь: Під цим терміном можуть ховатися: save файли (saves), набір змінених файлів гри, при яких в грі доступні усі місії/рівні/етапи/завдання, дія, при якій в грі доступні усі місії/рівні/етапи/завдання.

Питання: Що таке solution или walkthroughs?
Відповідь: Solution ("солюшн") перекладається з англійської як "вирішення", walkthroughs ("волктру")- "проходження". Цими термінами позначають будь-який документ, у якому міститься повна інструкція по проходженню гри. Як правило, пишуться для пригодницьких ігор (adventure) та квестів (quest).

Питання: Що таке command-line cheat?
Відповідь: Це різновид кодів, які вводяться в командному рядку при запуску гри. Під Windows застосування наступних кодів виглядає так:
1) Клацніть правою кнопкою мишки на ярлику, який запускає гру (якщо його немає, створіть власноруч із *.exe файлу).
2) Виберіть пункт "Властивості".
3) В закладці "Ярлик", в полі "Об'єкт" у Вас буде приблизно наступний запис:
"D:\Games\моя гра\гра.EXE" 
Увага: якщо в полі "об'єкт" немає лапок (""), вписувати їх не потрібно.
4) Допустимо, у Вас є чіт-код командного рядка -mycheat, змініть вміст попереднього поля на наступний: 
"D:\Games\моя гра\гра.EXE" -mycheat 
5) Після внесення змін натисніть кнопку "ОК".
Тепер, при кожному запуску гри з цього ярлика, вводитиметься Ваш command-line cheat.
Якщо command-line cheat'ів декілька, то їх потрібно записувати один за іншим, через пропуск. 

Питання: Що таке easter egg?
Відповідь: easter egg ("істер ег") перекладається як "пасхальне яйце". Насправді даний термін нічого спільного ані з паскою, ані з яйцями не має. Це приховані, недокументовані функції. Активуються вони шляхом набору спеціальних комбінацій символів або незвичних дій. На відміну від чіт-кодів, вони нічим не допомагають в проходженні гри. Зазвичай це якісь жарти, внесені програмістами заради розваги. Окрім ігор, їх можна зустріти і в програмах.

Питання: Що таке editor, trainer, patch?
Відповідь: Цими словами можуть називатись будь-які програми, які дозволять Вам обдурити гру. Editor ("едітор") і patch ("патч") редагують або змінюють файли, а trainer, як правило, запускається перед запуском гри, і записує в потрібні елементи пам'яті дані, не даючи тим самим грі змінити (зменшити) їх значення. Усі ці програми прив'язані до конкретної версії гри, тому можуть і не працювати в пізніших або українізованих (русифікованих) версіях. Використовуючи програми в розділі "Корисні утиліти", Ви зможете запросто створити трейнер або патч, для улюбленої гри.

Питання: Що таке NoCD?
Відповідь: Цим терміном можуть називати патч, hех-чіт або набір змінених файлів гри, із застосуванням яких гра перестає перевіряти наявність оригінального CD (DVD) в CD-ROM'і (DVD-ROM'і).

Питання:Що таке NPC?
Відповідь: NPC (Non Player Сharacter) - це ті люди в грі, які живуть своїм незалежним від нас життям і, хоча не кидаються на партію із зброєю, впливають на ігровий процес. Умовно їх можна розділити на чотири категорії:
- вчителі (експерти, майстри, гранд майстри і т.д.)
- квестові персонажі - ті, хто дає, приймає або просто бере участь в квестах
- найманці - персонажі, які за гроші (або ще щось) готові слідувати за Вами
- звичайні люди, із якими можна (або не можна) поспілкуватися
NPC можуть ходити по певних маршрутах, а можуть і стояти на місці всю гру.


[головна]  [chemax ukr]  [коди]  [ігрові утиліти] [українізатори] [ігрові статті] [форум] [про нас]


Copyright© 2001-2016  CheMax Team