Russian |  чит коды к играм  | English |Рекомендації щодо пошуку чіт-кодів

Автор: T-Rex
     http://www.chemax.com.ua/

Дана стаття є узагальненням невеликої підбірки порад, які я написав для допомоги усім, хто користується програмою CheMax. Вона повинна допомогти зорієнтуватися при пошуку чіт-кодів для потрібної гри у відсортованій за абеткою чіт-базі. Стаття передбачає, що у Вас вже є яка-небудь чіт-база, або Ви знайшли сайт із підбіркою чіт-кодів.

Найпоширенішою "проблемою" є ігри, на початку назви яких є приставка "The". У базах вони можуть бути представлені як з цим префіксом, так і без нього. Тому рекомендую при пошуку проглянути всі можливі варіанти написання ігри, як із префіксом "The", так і без нього. Приклад: усім відома гра "Settlers" правильно називається "The Settlers".

Часто друга і подальші версії ігор, мають окрему назву, яка пишеться після символу ":". Також, так можуть писатися addon'и (доповнення), або спец. версії (Special Edition) тієї ж гри. Оскільки перевірити усі ці назви практично неможливо, то укладачі чіт-баз (як онлайнових, так і оффлайнових) вибирають один із варіантів: або пишуть врозкид (відомі правильно, невідомі - усі підряд), або взагалі пишуть усі варіанти підряд (що на практиці для звичайного користувача виявляється зручніше).

Щоб показати, як дана ситуація відображається на практиці, візьмемо усім відому гру "Age Of Empires 2", повна назва якої - "Age Of Empires 2: The Age Of Kings". У кращому випадку укладач запише просто "Age Of Empires 2: The Age Of Kings", у гіршому - "Age Of Empires 2", хоча зустрічалися варіанти і покрутіше - "The Age Of Kings". А тепер уявіть, що буде, якщо вийде аддон до другої версії. Плутанина при пошуку неминуча. Як її уникнути? Дуже просто, перевіряйте всі знайдені варіанти. Як правило, основні чіт-коди (для додавання життів, ресурсів, зброї) мало чим відрізняються для доповнень, спец. версій та gold версій.

Деякі ігри космічної (і не тільки) тематики можуть мати довгий родовід, що на практиці виявляється у вигляді префікса в назві гри: повна назва гри "Jedi Knight" - "Star Wars: Dark Forces 2: Jedi Knight".

У цьому випадку розбиваємо назву на шматки в зразковому вигляді:
   1) Star Wars: Dark Forces 2: Jedi Knight
   2) Dark Forces 2: Jedi Knight
   3) Jedi Knight
  і перевіряємо кожен з варіантів

Іноді розробники ігор страждають манією величі (читаємо - ефективно використовують бренд), і перед назвою гри пишуть своє ім'я, або назву своєї фірми. За прикладом далеко ходити не треба: "Microsoft Flight Simulator 2002" і просто "Flight Simulator 2002", або "Tom Clanxy's Rainbow Six" і просто "Rainbow Six".

Що робити: як і в попередньому варіанті, розбиваємо назву на окремі складові, і шукаємо по частинах.

Деякі розробники ігор жити не можуть без абревіатур, і скорочують назви своїх ігор до декількох букв, що теж не полегшує пошук, оскільки доводиться шукати в двох варіантах - абревіатурному записі і звичайною. Приклад: "ATF" - "Advanced Tactical Fighter", "KKND" - "Krush, Kill & Destroy", "MDK" - "Murder Death Kill", або ще підступніше "TOCA" - "Touring Car".

В даному випадку допоможе тільки уважний перегляд всіх ігор, назви яких починаються з тієї ж букви, що і Ваша.

Назви деяких ігор можуть писатися як разом, так і роздільно. Приклад: "WarGames" і "War Games" або "Simcity 2000" і "Sim City 2000". Як правило, це стосується тільки ігор, назва яких складається із двох слів. Вихід з даної ситуації - подивитися обидва варіанти написання.

Що стосується локалізованих (читаємо - русифікованих) ігор, у деяких з них компанія-перекладач іноді сама придумує назву (читаємо - робить літературний/смисловий переклад). Результат виходить плачевний, допоможе тільки проглядання упаковки від диска, можливо, там написана оригінальна (читаємо - англійська) назва гри. Приклад таких перекладів: "Battle Isle 4: Incubation" - "Инкубация. Время начинать", "The Ultimate Billiards" - "Пирамида", "Bubble Bobble Nostalgie" - "Метаморфозы".

Для зручності, в деяких базах всі ігри, що мають продовження, нумеруються цифрою 1, на практиці ж вона НІКОЛИ не зустрічається. Просто ігноруйте її при пошуку.

Вдалого Вам пошуку.

T-Rex

[головна]  [chemax ukr]  [коди]  [ігрові утиліти] [українізатори] [ігрові статті] [форум] [про нас]


Copyright© 2001-2016  CheMax Team