Интересное

Цвіте з липня до морозів — кобея лазающая

Ця південна ліана – рідкісна гостя в наших садах. Тим цікавіше виростити екзотичну красуню і здивувати всіх оточуючих красою незвичайних кольорів-дзвіночків, витончено поникающих на кучерявих пагонах рослини.

Кобею на розсаду в Середній смузі сіють в березні, в південних – у квітні, а в північних регіонах – у квітні.

Ліана в умовах субтропічного клімату є багаторічною, пагони з часом дерев’яніють, і цвітіння настає вже в квітні. При вирощуванні через розсаду квіти з’являються в липні-серпні, та цвітіння триває до самих морозів.

Кобея лазающая – швидкозростаюча ліана, приріст за добу може становити до 25 см на добу (після садіння в сад). Кобея – прекрасне рішення, якщо потрібно швидко приховати непривабливу цегляну кладку або старий паркан. Розкішна вона в озелененні пергол і альтанок, оздобленні фасадів. Більше інформації про вирощування квітів дивіться на порталі https://pravoved.kiev.ua/.Більше інформації про вирощування квітів дивіться на порталі https://pravoved.kiev.ua/.

Цвіте з липня до морозів — кобея лазающая

Вирощування розсади

Насіння кобеи мають невисоку схожість, зазвичай з наявних насіння сходить не більше половини. Якщо посадити насіння в землю без попередньої обробки, зійти вони можуть через 1,5-2 місяці. Тому досвідчені квітникарі радять провести скарифікацію: потрібно дуже обережно пошкодити оболонку насінини з допомогою дрібної наждачного паперу або пилочки для нігтів. Для цього насіннячко обережно переміщують по абразивної поверхні круговими рухами, поки оболонка не пошкодиться. Важливо при цьому не порушити цілісність самого насіння.

Далі насіння потрібно розкласти на вологій тканині і пророщувати в теплому сонячному місці, накривши прозорим пакетом. Щодня перевіряйте насіння, якщо на них з’явиться слиз, обережно протріть їх ганчіркою, змоченою в розчині марганцівки або фітоспорину (для дезинфекції). Поява цвілі свідчить про недостатню температурі.

Коли насіння почнуть наклевываться, це сигнал, що час настав: треба їх відразу ж посадити в заздалегідь підготовлені окремі стаканчики або горщики. Підійде універсальний грунт для розсади. Висаджують насіння плоскою стороною вниз, на глибину 1 див. Важливо дотримуватися глибину посадки: при недостатній глибині рослинам буде складно “”зняти”” оболонку при проростанні, при зайвій – будуть довше проростати.

Після посадки посіви зволожують (можна розчином стимулятора росту) і містять під склом або плівкою на теплому світлому підвіконні. Поливають помірно, щодня провітрюють. Коли сходи з’являться, укриття прибирають не відразу, нехай трохи піднімуться. Але коли рослини дотягнуться до укриття, його необхідно зняти і тримати в теплі.

Слід пам’ятати, що надмірна волога шкідлива і навіть згубна для розсади кобеи, тому поливати потрібно помірно. Рослини будуть додавати у зростанні дуже швидко. Як тільки сіянцям стане тісно, їх перевалюють в ємності просторіше. Обов’язково з дренажними отворами в дні.

Розсаду можна підгодовувати 1-2 рази в місяць слабким розчином комплексних добрив (50% концентрації). Перед висадкою в грунт закаляємо 2 тижні. В кінці травня, при відсутності нічних заморозків, можна сміливо висаджувати у відкритий грунт.

Цвіте з липня до морозів — кобея лазающая

Посадка і догляд в саду

Щоб кобея красиво і щільно обплутала опору, потрібно висаджувати саджанці погустіше, по 3-4 рослини на відстані 15-20 см. Грунт бажано збагатити перепрілої органікою (компост, прегной). Це обов’язково повинно бути світле сонячне місце без найменшого притінення.

Догляд за кобеей полягає в частих регулярних поливах, не допускають однак застою вологи. Так як рослина активно нарощує зелену масу, йому необхідні регулярні підгодівлі 2 рази на місяць комплексними добривами. При таких умовах ліана швидко оплете відведене їй місце, а в липні почне цвісти. Квітки спочатку мають бліді зеленувато-кремовий відтінок, але вже на третій день забарвлюються в темно-фіолетовий.

Рослина може атакувати попелиць. З нею можна боротися інсектицидами або промивати листя мильним розчином. На жаль, кобея не встигає відплодоносити і дати насіння в наших широтах. Тому в наступному сезоні доведеться знову купувати насіння і вирощувати розсаду. Але воно того варте!

Похожие статьи

Leave a Comment